Slovenska bakla in olimpijka Glorija Kotnik pred našo šolo

Danes, 17. maja 2024, smo na naši šoli slovesno sprejeli slovensko baklo, ki je svojo pot v Sloveniji začela 17. aprila, 100 dni pred olimpijskimi igrami v Parizu.

Olimpijska bakla ne želi le navdihovati naših vrhunskih športnikov, ki se bodo udeležili največjega športnega dogodka letošnjega leta, ampak tudi povezuje ljudi, v njih prebuja voljo in navdušenje nad gibanjem in športom. Na poti jo spremljajo športni navdušenci različnih generacij.

Dogajanje pred šolo, ki so ga zaznamovali teki z baklo okrog rokometnega igrišča, so popestrili kulturni program naših učencev in pripravljeni športni poligoni, ki so jih učenci lahko preizkusili.

Nosilci bakle so bili župan Janko Kopušar, paraolimpijec Aleš Povše, ravnatelj šole Bojan Juras, predstavniki razredov naše šole, naši športniki, otroci Vrtca Sonček, Društvo tabornikov rod Hudi potok, predstavnik PGD Paška vas, predstavnik ŠD Šmartno Domen Podvršnik, naj osebnost leta 2023 v Šmartnem ob Paki Franc Lesnjak, Tomaž Rožič, predsednik ŠD Gavce Veliki Vrh, prostovoljka ob lanskih poplavah Sara Germ, seveda pa je največji aplavz požela naša olimpijka Glorija Kotnik.

Od bakle se bomo v Sloveniji poslovili 13. julija, ko jo bodo odpeljali v Slovensko hišo v Parizu. Foto

FOTO Olimpijski komite Slovenije

Petra Vnuk

(Visited 307 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost