Kulturni dan ob slovenskem kulturnem prazniku

Danes, 7. februarja, je za vse učence naše šole potekal kulturni dan s proslavo ob obeležitvi slovenskega kulturnega praznika. Programski del, v katerem so nastopali številni učenci naše šole, se je vezal na vlogo in pomen Franceta Prešerna ter Lovra Kuharja – Prežihovega Voranca, katerega dela so učenci obravnavali v okviru bralnega projekta. Ob tej priložnosti so učence obiskali gostje, urednik Blaž Prapotnik, pisateljica Katja Kočevar in vlogerka Kaya Solo. V intervjuju so predstavili svoje delo in poslanstvo, potem pa sodelovali tudi na podelitvi Kajuhovih bralnih priznanj zvestim bralcem naše šole. Po slovesni podelitvi je za učence nastopila tudi izvajalka gongov Nives Kraševec, ki je predstavila moč in meditativni učinek zvoka za telo in dušo. V sklepnem delu kulturnega dne so učenci z razredniki poustvarjali ob umetnostnih besedilih koroškega literata Prežihovega Voranca in tako spoznavali, kakšno izrazno moč predstavlja pisana in brana beseda in kaj le-ta pomeni za razvoj slovenskega jezika in ponos naroda, ki mu pripada.(foto)

 

(Visited 132 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost