Kulturni dan v Celju – zgodovina in gledališče

V četrtek, 15. maja, so učenci od 6. do 8. razreda imeli kulturni dan v Celju v organizaciji učiteljice Katarine Čokl. Na pot so se podali z vlakom in dopoldne preživeli v Pokrajinskem muzeju Celje, kjer so si ogledali različne razstave, prilagojene svoji starosti: šestošolci so spoznavali prazgodovino na razstavi Od šivanke do zvezd, sedmošolci so raziskovali rimsko Celeio na razstavi Mesto pod mestom, osmošolci pa so se poglobili v življenje in pomen Celjskih grofov.

Po muzejskem delu dneva so se učenci odpravili v Slovensko ljudsko gledališče Celje, kjer so si ogledali gledališko priredbo zgodbe Heidi. Zgodba je ganljiv poklon svobodi, ki jo človek lahko najde le v stiku z naravo, in povezanosti, ki nas notranje umirja. Heidi nas uči o pogumu, vztrajnosti in uporništvu kot silah, ki premikajo svet. Spodbuja razmislek o različnih načinih vzgoje in o tem, kaj v resnici pomeni družina – ne število članov, temveč ljubezen, skrb in medsebojna pomoč.

Kulturni dan je bil bogata izkušnja, ki je učencem ponudila vpogled v zgodovino mesta Celje, hkrati pa jih nagovorila tudi na čustveni in življenjski ravni – skozi zgodbo deklice, ki se je z močjo ljubezni in narave naučila stati na lastnih nogah.

(Visited 34 times, 34 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Orodna vrstica za dostopnost